خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

سلاح با ارزش مدافعان

  سلاح با ارزش مدافعان

   

   

  یک تیم خوب تمرینات پرسرو صدایی دارد. صدای بلند و ارتباط کلامی چیزی است که قطعا در هنگام تمرین یک تیم فوتبال مشاهده می کنید. اگر بازیکنان یک تیم بسیار آرام  در حال تمرین باشند  این بی سرو صدا بودن به معنی یک دست بودن و منظبط بودن بازیکنان تیم نیست ، بلکه چنین تیمی در میدان مسابقه روز تاریکی را تجربه خواهد کرد.

  گفتار بلند و صحبت کردن با هم تیمی ها در بین مدافعان بیشتر از سایر بازیکنان تیم رایج است. مدافعانی که پیوسته در تقابل با مهاجمانی قرار دارند که با استفاده از استراتژی خود دائما در حال برهم زدن تمرکز مدافعان و همینطور سازمان دفاعی می باشند.

  در چنین زمانی بهترین سلاح مدافعان جهت حفظ ساختار دفاع تیمی استفاده از ارتباط کلامی و صحبت کردن ( حتی با داد زدن ) می باشد. به این طریق مدافع می تواند دیگر مدافعان را از جریان حرکتی مهاجمان حریف مطلع سازد.

  Karina LeBlanc دروازه بان تیم ملی زنان کانادا در این ارتباط می گوید: بهترین چیز ارتباط کلامی است . شما می توانید مدافعان و یا هافبکها را با گفتن حتی یک هِــــــی کمک کنید.وقتی شما به بازیکن جلوتر از خودتان می گویید برو حواسم به پشت سرت هست درواقع او را برای مبارزه جانانه با حریف ترغیب می کنید. من معتقدم این مهمترین چیزی است که می توانیم با آن یک دفاع مستحکم داشته باشیم.

  دروازه بان مهمترین قسمت از این پازل ارتباطی است.  دروازه بانها بهترین دید را نسبت به سایر هم تیمی های داخل زمین دارند و هرگز کس دیگری پشت سر آنها نیست. آنها باید بلند تر از همه فریاد بزنند. به همین علت است که می گویند دروازه بانها چشم یک تیم هستند.

  چیزهایی که دروازه بانها می بینند ممکن است سایر بازیکنان داخل زمین به خوبی نبینند بنابراین دروازه بان ها باید بتوانند  بین چیزی که می بینند  و بازیکنانشان ارتباط برقرار نمایند . از اینرو این ارتباط کلامی از دروازه بانها شروع می شود بعد مدافعان بعد هافبکها و بعد مهاجمان به این ترتیب یه پروژه درون تیمی دفاعی آغاز می شود.

  مدافعان نیز باید در داخل زمین دائم با هم در حال صحبت باشند و با بازیکنان جلوتر از خودشان ارتباط برقرار نمایند و آنها را از خطاها و لغزش های احتمالی آگاه نمایند. همچنین این اطمینان خاطر را در آنها بوجود آورند که در صورت اشتباه آنها بازیکنان مدافع آنها را پوشش خواهند داد. اینها رفتارهایی است که یک مدافع بالغ و آگاه در درون زمین از خود نشان خواهد داد.

  بنابر این در تمرین بعدی تیمتان بایکدیگر صحبت کنید..

  نویسنده:   Ryan Woodترجمه: مجتبی قربانی


  این مطلب تا کنون 32 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : مدافعان ,ارتباط ,دروازه ,بازیکنان ,زمین ,بانها ,ارتباط کلامی ,دروازه بانها ,داخل زمین ,برقرار نمایند ,ارتباط برقرار ,ارتباط برقرار نمایند ,
  سلاح با ارزش مدافعان

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر